Powerbank Alırken En Çok Nelere Dikkat Edilmelidir?

15 Ekim 2021
Powerbank Alırken En Çok Nelere Dikkat Edilmelidir?

Powerbank Alırken En Çok Nelere Dikkat Edilmelidir

Taşınabilir şarj cihazı powerbank şarjı çabuk biten akıllı telefonlar için pratik bir çözümdür. Doğru seçim yaptığınızda sizi büyük bir sorundan kurtarır. Powerbank alırken dikkat etmeniz gereken bazı teknik detaylar bulunur. Bunlara dikkat ederek daha efektif bir cihaz seçebilirsiniz.

Kaliteli bir taşınabilir şarj cihazı almak için şunlara dikkat etmelisiniz;

 • mAh Değeri

mAh değeri batarya ömrünü gösteren değerdir. Yani bu değer ne kadar yüksek olursa powerbank ömrü de o kadar uzun olur. Ancak sadece mAh değeri yüksek bir powerbank seçmek doğru olmaz. Aynı zamanda kullandığınız telefonun mAh değeriyle de uyumlu olan ürünü tercih etmeniz gerekir.

 • Şarj Etme Hızı

Şarj etme hızını belirleyen en önemli etken güç çıkışıdır. 1A, 2A, 3A veya 4A gibi güç çıkışı değerleri vardır. 2A güç çıkışına sahip 2000 mAh değerinde bir powerbank telefonu 1 saatte şarj ederken 1A güç çıkışına sahip 2000 mAh bir powerbank telefonu 2 saatte şarj eder. Güç çıkışı en az 2A olmalıdır.

 • Adaptör Kalitesi

Powerbank kullanırken cihaza uygun adaptör kullanılmazsa kullanım ömrü de uzun olmaz. Powerbank alırken adaptörüyle birlikte almak daha avantajlıdır.

 • Port Sayısı

Telefonla aynı anda tablet gibi başka bir cihazı da şarj etmek istiyorsanız iki port çıkışlı powerbank almalısınız.

 • Kasa Boyutu

Alacağını powerbank kasası ne kadar büyükse pil kapasitesi de o kadar büyük olacaktır. Yüksek kapasiteli powerbank daha büyük ve daha ağırdır.

 • Şarj Kablosu

Powerbank ile şarj edeceğiniz telefon arasında kullandığınız kablo kaliteli ve uygun olmalıdır. Enerji zayiatı olmaması için orijinal kablo kullanılmalıdır.

 • Üretici ve Üretim Tarihi

Powerbank alırken kimin ürettiğine ve ne zaman üretildiğine bakmalısınız. Bilinen markanın, telefonunuzla uyumlu olan kaliteli ürününü tercih etmelisiniz.

 • Malzeme Kalitesi

Powerbank alırken alev almaz özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Düşmelere ve kırılmalara karşı dayanıklı malzemeden yapılmış olması da oldukça önemlidir.

 • Tasarım ve Kullanım Kolaylığı

Powerbank mobil olarak yanınızda taşıyacağınız bir cihazdır. Bu nedenle tasarım açısından kolay taşınabilir olması gerekir. Kullanım olarak da kolay kullanım sunmalıdır.

 • Garanti ve Güvenilirlik

Marka olarak bilindik ve orijinal powerbank almak her zaman çok daha iyidir. Garanti kapsamında olan ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. En az iki yıl garantisi olan powerbank almalısınız.

 • Güvenlik Özellikleri

Powerbank alırken şarj ettiğinde ya da cihaz ısındığında duran veya kısa devre durumunda otomatik kapanan yeni nesil ürün olmasına dikkat etmelisiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.