Her Saç Tipine Göre En İyi Şekillendiriciler

19 Kasım 2021
Her Saç Tipine Göre En İyi Şekillendiriciler

Her Saç Tipine Göre En İyi Şekillendiriciler

Saçlarınıza istediğiniz görünümü vermek için her şeyden önce saç tipinizi tanımanız gerekir. Çoğu zaman istediğim saç modelini yapamıyorum diyenlerin hatası yanlış ürünler seçmektir. Saç tipleri hem yapısal hem de biyolojik olarak farklı özelliklere sahip olur. Yapısal olarak kıvırcık, düz, dalgalı, ince ya da kalın telli gibi saç tipleri vardır. Biyolojik olarak da yağlı, kuru, yıpranmış veya kepekli gibi saç tiplerinden söz edebiliriz. Hangi saç tipine sahip olduğunuzu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Saçlarınız düz ve yağlı tipte olabilir. Ancak siz dalgalı ve parlak saçlara sahip olmak isteyebilirsiniz ya da kıvırcık ve kuru saçlarınız vardır ve siz düz ve parlak saçlar istiyorsunuzdur. En iyi sonuçları almak için duruma yaklaşımınız bütüncül olmalıdır. Yani şampuan, bakım kremi veya şekillendirici gibi ürünlerin yanı sıra saç şekillendirici makine, tarak gibi ürün tercihleriniz bütün olarak aynı amaca hizmet etmelidir. Ancak saç tipine göre tercih edebileceğiniz şekillendiriciler mutlaka sağlıklı olmalıdır.

Hangi Saç Şekillendirici Hangi Saç Tipi İçin Uygundur?

Saç sağlığı ve istenen stilin yakalanması için en önemli seçim saç şekillendirici makine seçimidir. Kurutma makinesi, düzleştirici ya da çok fonksiyonlu şekillendirici seçerken saça zarar vermeyen yeni nesil teknolojilere yönelmek daha akıllıca olur. Saç şekillendirici seçerken size yardımı olacak sorular;

  • Saçlarınız dümdüz mü, kabarık mı, hareketsiz mi, hacimsiz mi?
  • En sık kullandığınız saç modeli hangisi?
  • Saçlarınızın nasıl görünmesini istiyorsunuz? (dalgalı, düz, dağınık dalgalı veya hacimli vb. gibi)
  • Saçınızın en sevmediğiniz özelliği nedir? (çok düz, çok dalgalı, çok kabarık vb. gibi)
  • Maşa, bigudi, fön makinesi veya düzleştirici gibi şekillendiricilerden hangisini daha sık kullanıyorsunuz?
  • Saçlarınıza şekil vermek için en kadar zamanınızı harcıyorsunuz?
  • Saçlarınızın uzunluğu ne kadar?
  • En şık ve en kötü gününüzdeki saç modelleriniz hangileridir?

Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar seçilecek saç şekillendiricisini netleştirmenizde yardımcı olacaktır.

Saç Şekillendirici Seçimini Doğru Yaparak Tek Bir Üründe Tüm Özelliklere Sahip Olun

Kurutmalı saç şekillendiriciler hem saçlarınızı kurutabileceğiniz hem de istediğiniz şekli verebileceğiniz çok fonksiyonlu ürünlerdir. Saçlarınızı kurutma, düzleştirme, dalgalandırma, bukle yapma gibi farklı stiller için tek bir ürün kullanabilirsiniz.

Hava üflemeli saç şekillendiriciler saça zarar vermeden iyon teknolojisi ile istediğiniz şekli verme olanağı sunar. Saçlarınızı yıpranmadan şekillendirmek için hava üflemeli şekillendirici modellerine göz atabilirsiniz.

Çok fonksiyonlu cihaz tercih ederek sağlıklı saç şekillendirmede tüm olanaklara sahip olabilirsiniz. Kuaför kalitesinde fön, bukle, hacim ve diğer stilleri kendiniz rahatlıkla evde yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.